fbpx

Piana pur izolacja natryskowa

Piana pur to piana poliuretanowa, która jest najlepszym zamiennikiem do ocieplania styropianem lub wełną. Pianą pur możemy zaizolować zarówno piwnicę, dach oraz inne powierzchnie budynku. Ocieplanie natryskowe pianą jest metodą bardzo precyzyjną, która umożliwia szczelne zaizolowanie trudno dostępnych miejsc. Zaletą tej piany jest niewielka waga. Jest to lekki materiał który nie powoduje zbędnego obciążenia, a przy tym jest bardzo dobrym materiałem termoizolacyjnym.

Piana pur - dwa rodzaje w zależności od zapotrzebowania

Piana pur zamkniętokomrkowa

Jeżeli zależałoby nam na piance która jest sztywna i twarda zastosujemy pianę pur zamkniętokomrkową która posiada zamknięte pęcherzyki dzięki czemu jest mocna i będzie doskonale się nadawać w miejsca gdzie będzie narażona na wyciągnięcia i rozciągnięcia. Jest lekka i nie przepuszcza pary, posiada bardzo dobrą odporność na wodę.

Piana pur otwartokomrkowa

W przypadku zapotrzebowania na tworzywo elastyczne zastosowalibyśmy pianę pur otwartokomórkową. Jest dobrym rozwiązaniem dla elementów drewnianych lub takich które mogą naturalnie zmienić swoje położenie. Piana pur z taką struktura będzie odpowiednio przyczepiała się do drewnianych powierzchni, stropów lub desek. Z wyglądu gąbczasta powierzchnia piany jest bardzo lekka co stanowi bez wątpienia atut dla miejsc których niechcielibyśmy niepotrzebnie obciążać np. poddasze.